Ege’nin en güzel zamanları geldi çattı.

Sakinlik ve huzur, Eylül – Ekim aylarının tüm güzellikleri ile birleşiyor ve Maya Bistro Hotel Beach’te tatil sezonu devam ediyor.

Maya Bistro Hotel Beach, İzmir’in sakin kasabası Sığacık’ta gündelik yaşamın hızı ve stresinden uzaklaşacağınız, cennet bir yarımadada denize sıfır 25 apart odası ile keşfedilmeyi bekliyor.

Yaz aylarının en yoğun günlerini geride bıraktığımız şu günlerde, bazılarımız için tatil yeni başlıyor. Eylül ve Ekim aylarının kendine has sayısız güzelliğinden faydalanmak ve sakin Sığacık hayatının tadını çıkarmak için Maya’ya davetlisiniz.

İşte Eylül-Ekim sezonunda Maya’da yapılacaklar:


Tüm yaz boyunca çılgınca esen Ege rüzgarı, Eylül ayında sakinleşir ve deniz adeta çarşaf gibi olur. Turkuvaz rengi Ege denizinde yüzmek için Eylül-Ekim ayları kaçırılmaz.

Doğa aşığı misafirlerimiz için; temiz hava, yumuşak esen rüzgar ve yemyeşil çevre eşliğinde yürüyüşler, Teos Antik Kenti’ne uzanan geziler bu mevsimde çok uygundur.

Sportif misafirlerimiz için; Maya’dan başlayan ve Teos Antik Kenti’ne uzanıp Maya’nın üzerinde yer aldığı yarım adayı dolaşarak son bulan koşu rotası, yüzme ve bisiklet için en güzel istikametlerin tadı bu mevsimde çıkarılır.

Balık sezonunun da gelmesiyle birlikte, 21-24 Eylül tarihleri arasında Sığacık’ta gerçekleşecek Uluslararası Balık Tutma Turnuvaları’na katılıp, balık tutarak hayalinizdeki sakinliği ve tatili yaşayabilirsiniz.

Maya Bistro’da taze Ege otları ve denizden çıkan taze balıklar eşliğinde eşsiz deniz manzarasına karşı rakı – balık keyfi yapabilirsiniz. Eylül itibariyle denizden taze olarak çıkan, yenilebilir balık türleri; Dülger, Mercan, Barbun, Kaya Barbunu, Tekir Barbunu, Mırlan ve Çupra balıkları ve yağmurlarla birlikte çıkan taze otlar; acı turp otu, turp otu, deniz fasülyesi, deniz börülcesi ve labada otlarıdır. Günlük taze balık türleri ve Ege otları için Maya Bistro şefimize sorabilirsiniz.

Bütün yaz sörf derslerine başlayıp sert Ege rüzgarlarından çekinen misafirlerimiz için Eylül-Ekim ayları en uygun zamandır. Maya bünyesinde yer alan Ion Club’ın tecrübeli eğitmenleri ile sörfe başlamak için tam zamanı. Çok fazla aksiyon istemeyen sakinlik isteyenler için stand up paddle ile su üstüne dengenizi bulmaya çalışırken, şu ana odaklanıp stresten uzaklaşabilirsiniz.

Ege’nin en güzel turkuvaz tonlarına sahip Maya plajı, deniz canlılarının çeşitliliği ve durgun hali ile Eylül-Ekim aylarında dalış için de en doğru zamandır. Maya bünyesinde yer alan Teos Divers ile su altındaki sihirli dünyayı keşfe çıkmalısınız.

Hiçbir aktivite yapmak istemeyen, sadece durmak ve dinlenmek isteyen misafirlerimiz için günün her saati taze kahvenin olduğu lobi bölümünden Maya Beach’i izleyerek ve kahvenizi yudumlayarak kitabınızı okuyun ve kafanızı dinleyin.

Maya’da konakladığınız zamanlarda etkinlikleri takip ederseniz, el işlerine meraklılar için keçe atölyesi, stresten uzaklaşmak isteyenlere nefes terapisi atölyeleri, yoga aktiviteleri, bisiklet turları, canlı müzik performansları ve çeşit çeşit aktiviteye denk gelebilirsiniz.

Konaklamanız sırasında bistro, butik otel ve plaj hizmetlerinden ayrı ayrı ya da birlikte yararlanabileceğiniz butik tesisimizde, güne turkuaz mavisi Ege sularında yüzerek başlamak, huzurla gün batımını izlemek, sörf yapmak ilaç gibi gelecek. Burada doğa, tarih ve kültür ile iç içe olacaksınız. Otelimizde birlikte konaklayabileceğiniz evcil dostunuz ile hemen yanıbaşımızdaki antik kent Teos’a yürüyüşler yapmak anın içinde huzurla kaybolmanıza neden olacak. Maya, sınırları dört duvarla sınırlandırılamayan, olabildiğinizce geniş bir alana yayılmış özgürlükler yarımadasındadır.

Adres: Sığacık Mah. Akkum Caddesi No 175 Sığacık – Seferihisar
Telefon:
0530 232 39 29