TEOS YAT VE YELKEN KULÜBÜ YELKEN VE YATÇILIK KURSLARI

Kurslarımıza, sağlığı elverişli olan herkes katılabilir.
Amacımız, misafirlerimizin güvenli bir şekilde yelken sporuna başlamalarını sağlamaktır.

ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KURSLARI
Bu kurslar 7-14 yaş arasındaki çocuklar içindir.
Kurs başlangıç saati hafta içi her gün 10.00 ve bitiş saati 16.00’dır.
Derslerimiz teorik ve pratik olarak 10 günlük periyotlar halinde devam etmektedir. Pratik derslerimizi optimist teknesinde gerçekleştirmekteyiz.

6,5 METRE GORBON TEKNESİNDE KURSLARIMIZ
Sabit salmalı Gorbon teknesindeki kurslarımız her yaş grubunda yelkene başlamak isteyen adaylarımız için uygundur.
Bu tekne yelkene ve yelkenli yatçılığa başlamak için ideal bir teknedir.
Eğitim kontenjanı 3 ya da 4 kişidir.

YAT KURSLARIMIZ
Temel Yelkenli Yatçılık eğitimi :
Bu kurs ile Yelkenli Yatçılığa ilk adımı atacak, seyir yapabilmek için temel bilgilere sahip olacaksınız. Eğitim 16 saat pratik 4 saat teorik olacaktır. Pratik eğitimlerin ilk 6 saati 6.5 m olan Gorbon eğitim teknesinde geri kalan 10 saat ise 13 m Beneteau Oceanis 393 yelkenli gezi yatı ile verilecektir. Kontenjan minimum 4 kişi, maksimum 7 kişi olacaktır.
Eğitim süresi 3 ila 4 gündür.

İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi:
Bu Programdan sonra sorumlu yelkenci ve denizci olacaksınız. Bu eğitim 20 saat pratik, 4 saat teoriktir.Pratik eğitimler 13 metre yelkenli gezi yatı ile Sığacık körfezi içinde günübirlik seyirler ile tatbik edecektir. Kontenjan minimum 4 kiși, maksimum 7 kişi olacaktır. Eğitim süresi 3 ila 4 gündür.

Temel Gezi Yelkenciliği eğitimi
Bu kursun amacı flotilla bir seyirde yelkenli tekneyi yönetebilme becerisine sahip olmaktır. Bu eğitim 7 gün sürecektir. Böylece daha fazla uygulama imkanı bularak kendinizi geliştirebileceksiniz. Kontenjan minimum 3 kişi, maksimum 5 kursiyer olacaktır.

İleri Gezi Yelkenciliği eğitimi:
İleri gezi yelkenciliği eğitimi ile 7 gün içinde en az 1 gece marina dışında teknede gecelemeyi tecrübe edeceksiniz. Kursun amacı kendi kiraladığı yelkenli tekneyle bir noktadan başka bir noktaya güvenli bir şekilde seyir yapabilmektir.

GÜNLÜK TURLARIMIZ
Sizlere denizcilik ve yelkenle tanışma fırsatını sunarken aynı zamanda çevre koylarda doğanın keyfini çıkarma imkanı da sunuyoruz. Günlük tur kapasitemiz 8 kişi ile sınırlıdır. Turlarımız Sığacık teos marina saat 10.00 çıkışlı 17.30 dönüşlüdür.

Turlarımız seçenekli olarak;

1- Yemekli (Balık veya Tavuk , Salata, Makarna) Açık büfe sıcak ve soğuk içecekler
2- Soğuk sandviç , açık büfe soğuk ve sıcak içecekler

Rotalarımız;
Sığacık körfezinde bulunan Düverlik koyu, papaz koyu, Bodrum (Denizyıldızı) koyu, akvaryum koyu, sığacık çam limanı(mağaralar), küçük gevil koyu seçeneklerine seyir yapıyoruz.
SIığacık körfezine özel hem antik kent kalıntıları hem çamur banyosu hem sodalı su çıkan koylarda duraklama imkanımız bulunmaktadır.

MAVİ YOLCULUK PROGRAMI
Dilerseniz yurt içinde Didim ve Alaçatı, yurt dışında Sisam ve Sakız adaları güzergahında 7 günlük programlarımız mevcuttur.
Kaptanlı olarak yapılan mavi yolculuk turları Cumartesi çıkışlı, Cuma dönüşlüdür.